سایز استاندارد برای بریدن هات تپ

انجام عملیات هات تپ روی انواع و اقسام خطوط لوله و مخازن دارای اندازه ها و سایز استاندارد برای بریدن هات تپ و روی انواع سیالات امکان پذیر است. انشعاب گرم عملیات هات تپ می تواند روی سیالات آب، گاز، نفت و فرآورده ها و حتی بخار نیز انجام شود، البته هات تپ بخار که دارای دمای بسیار بالا می باشد نیازمند سایز استاندارد برای بریدن هات تپ و تهیه و تجهیز ابزارهای اضافی جهت پشتیبانی از دستگاه می باشد. در صورتی که نیاز به انجام هات تپ روی سایر سیالات با دمای بالا بود نیز نیازمند پشتیبانی دستگاه هات تپ خواهیم بود.

اما در خصوص سایز اجرای عملیات انشعاب گرم یک مجری و کارفرما متبحر و مجرب و واجد صلاحیت بایستی تجهیزات لازم و توانایی و دانش فنی کافی برای انجام هات تپ در سایز های مختلف و سایز استاندارد برای بریدن هات تپ را داشته باشد. بسیاری از پیمانکاران با انجام سرمایه گذاری های گسنرده انواع دستگاه هات تپ در سایز های مختلف را فراهم می کنند اما دانش فنی و تجربه استفاده از آن را ندارند. این مجریان در این خصوص نیز بایستی اقدامات لازم را به انجام رسانده و خود را در این زمینه به درجه بالای دانش فنی برسانند.

شرکت پیشگام صنعت ابزار با داشتن سایز استاندارد برای بریدن هات تپ هم در زمینه سخت افزاری و تهیه انواع دستگاه هات تپ و هم در زمینه دانش فنی خود را به درجه بالایی از فن آوری رسانده است. به طوری که سطح فن آوری ما در حال حاضر فراتر از سطح نیازی است که تا کنون کشور مان به آن نیاز داشته است. این شرکت اکنون قادر به اجرای انشعاب گیری به روش گرم تا سایز 72 اینچ می باشد و به صورت عملی این سطح از فن آوری را آزمایش کرده است. در حال حاضر ما تکنولوژی انجام عملیات انشعاب گرم در سایزهای بالاتر  و سایز استاندارد برای بریدن هات تپ را نیز دارا می باشیم و با استفاده از طراحی ها و مهندسی های فنی می توانیم با همین دستگاه های موجود سایز های بسیار بالاتر را به انجام برسانیم. با این وجود بیشترین سایز انشعاب گرم که تا کنون از ما درخواست شده است اجرای هات تپ به سایز 48 اینچ روی خطوط لوله شرکت پالایش نفت اصفهان بوده است که به سهولت و در اسرع وقت انجام گردید.

هات تپ سایز استاندارد برای بریدن هات تپ سایز استاندارد برای بریدن هات تپ hottapteam 650x510 300x235

اتواع دستگاه هات تپ

انواع دستگاه هات تپ موجود در شرکت که با استفاده از آن ها می توان عملیات انشعاب گرم و ایجاد اتصالات را به انجام رساند به شرح زیر می باشند:

  • در سایز عملیاتی ½ تا 4 اینچ که دارای محرک دستی می باشد و برای عملیات های دارای سایز های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.
  • دستگاه هات تپ در سایز عملیاتی ½ تا 6 اینچ که این نیز دارای محرک دستی است و در مقایسه با مورد پیشین 2 اینچ بالاتر را انشعاب گیری می کند.
  • دستگاه هات تپ در سایز عملیاتی 2 تا 12 اینچ که دارای محرک هیدرولیکی می باشد و در فشارهای مختلف می تواند اجرای هات تپ را با موفقیت به انجام برساند. این دستگاه تا فشار 5000 پی اس آی را به راحتی انشعاب گیری می کند، اما در خصوص فشارهای بالاتر نیز می توان با تجهیز دستگاه از آن استفاده کرد.
  • دستگاه های هات تپ در سایزهای عملیاتی 3 تا 12 و 16 اینچ که آن ها نیز در پروژه های اجرای hot tapبسیار مورد استفاده قرار می گیرند. لازم به توضیح است بر حسب تجربه بیشترین درصد عملیات های انشعاب گیری در این سایز درخواست شده است و دستگاه های مذکور نیز امتحان خود را در این زمینه پس داده اند. این دستگاه های اجرای عملیات انشعاب گرم نیز دارای محرک هیدرولیکی می باشند.
  • دستگاه هات تپ در سایزهای عملیاتی 4 تا 16 و 20 اینچ که البته معمولاً برای عملیات هایی مورد استفاده قرار می گیرند که فشار سیال در آن ها پایین تر است.
  • دستگاه هات تپ در سایز عملیاتی 6 تا 24 اینچ که دارای محرک هیدرولیکی است و برای فشارهای بالا نیز جوابگو خواهد بود
  • دستگاه هات تپ در سایز عملیاتی 12 تا 36 اینچ که می تواند تا فشار 5000 بی اس آی را به راحتی انشعاب گیری کند. در این مورد نیز می توان با اعمال یکسری دستورات مهندسی، تا فشار بالاتر نیز اجرای hot tapداشت.
  • دستگاه هات تپ در سایز 24 تا 60 اینچ که چنان که مشخص است برای انشعاب گیری در سایزهای بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. البته شرکت پیشگام صنعت ابزار موفق شده است با ابداع یکسری راهکارها سایز عملیاتی این دستگاه را تا 72 اینچ ارتقا دهد و در حال حاضر ما آماده ایم که عملیات هات تپ را تا سایز 72 اینچ به راحتی و با ضریب اطمینان بسیار بالا به انجام برسانیم.

سایز استاندارد برای بریدن هات تپ سایز استاندارد برای بریدن هات تپ سایز استاندارد برای بریدن هات تپ IMG 0146 225x300

روش انجام عملیات هات تپ

روش انجام عملیات انشعاب گیری گرم یا هات تپ به عوامل متعددی بستگی دارد که مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نوع دستگاه هات تپ انتخاب شده : چنان که می دانیم دستگاه هات تپ سازندگان مختلف از برندهای متفاوت دارد. گرچه دستور کار همگی و در نظر گرفتن سایز استاندارد برای بریدن هات تپ این محصولات تقریبا مشابه است اما تفاوت هایی نیز دیده می شود که کارفرما و مجریان عملیات هات تپ باید نسبت به آن آگاهی داشته باشد. بنابراین بر حسب برند دستگاه نوع استفاده از آن نیز متفاوت می باشد. این نکته ای است که پیشاپیش و قبل از شروع کار باید بدان توجه داشت.
  • سایز استاندارد برای بریدن هات تپ : بسته به سایز عملیات انشعابی و سایر مشخصات فنی نوع باردهی به دستگاه و سایر موارد نیز متغیر خواهند بود. تجربه و دانش فنی پشتوانه انتخاب بهترین راهکار ها برای اجرای عملیات انشعاب گرم به حساب می اید.

بنابراین برای اجرای عملیات هات تپ از روش های گوناگون می توان بهره برد، اما در نهایت چیزی که اهمیت دارد نتیجه کار است. کار همچنین باید در محیطی آرام و امن انجام گیرد تا خطر های حاصل از انجام کار به کم ترین حد خود برسد. همانطور که می دانید ایمنی در کار حرف اول را می زند چرا مه عدم رعایت این موارد می تواند خسارات مالی برای شرکت و خسارات جانی برای تیم اجرای کار و نیروی انسانی داشته باشد. در حین انجام کار باید به این موضوع توجه داشته باشید که لوله ها ترک نخورند یا شکستگی پیش نیاید. جهت پیشگیری از آسیب ها و ضرر های احتمالی قبل از انجام کار یک مهندس ناظر در محیط ارسال شده و به صورت کامل اطراف را با توجه به میزان آب و هوا بازرسی می کند. از این رو در نظر گرفتن سایز استاندارد برای بریدن هات تپ و رعایت نکات ایمنی نیز می تواند عملیاتی موفقیت امیز و زضایت مشتری را به همراه داشته باشد.

<div id=”43886890580″><script type=”text/JavaScript” src=”https://www.aparat.com/embed/485KN?data[rnddiv]=43886890580&data[responsive]=yes”></script></div>